Pasažo blog'as

“Ledinė koja”: klasikinis vokiškas patiekalas – „Friedricho smuklėje“ ‘15 06 29

Riebi kiaulienos karka, patiekiama su įvairiais priedais ir sunkiai įveikiama vieno valgytojo – tokį sotų ir gardų mėsos patiekalą esame linkę vadinti lietuvišku. Tačiau kiauliena – vienas populiariausių produktų būtent Vokietijoje, o karka – tradicinis vokiečių patiekalas, žinomas kaip „Eisbein“.

„Laukinės rožės“ vynai: vasariškas lengvumas ir flirtas ‘15 06 09

Rožiniai vynai – ne baltojo ir raudonojo vyno mišiniai. Tai tiesiog vienas iš mitų, kurie lydi šiuos išraiškingus, lengvus, kupinus šilumos ir gaivos gėrimus. Jų palva suteikia ryškumo ir optimizmo net lietingiausią dieną, o šarmingas ir neįpareigojantis skonis nuteikia lengvam … Skaityti plačiau

Sveikas ledų pakaitalas ‘15 06 04

Romos imperatorius Neronas labiausiai mėgo sniegą su medumi, vaisių tyre ir vynu. O kokio skonio švelnus šaldytas desertas – jūsų mėgstamiausias? „Friedricho pasažas“ šią vasarą kviečia smaližiauti ir ragauti mangų, aviečių, granatų, gervuogių, abrikosų, vyšnių, persikų ir kitų skonių šerbetus.

Kuo košerinis vynas skiriasi nuo kitų? ‘15 05 28

Šį vyną gali gaminti tik tikintys, religingi žydai, jame negali būti jokių priedų. Košeriniam vynui gaminti naudojamos vynuogės tik iš anksto paruoštų vynuogynų, laikomasi specialių vynuogių surinkimo, presavimo, perdirbimo, laikymo vyno rūsiuose ir išpilstymo taisyklių.

Ispanijos saulė buteliuose ‘15 05 22

Vyndarystės istorija Ispanijoje yra tokia ilga, kad šaltiniai nutyli apie jos pradžią. Tvirtinama, kad dar senovės iberai, gyvenę šiuolaikinio Kadizo teritorijoje, o vėliau – ir graikai, ir finikiečiai gamino ir pardavinėjo vyną visoje šalyje.

Normandijos perlas iš nesaldinto sidro ‘15 05 14

Iš natūralaus nesaldinto sidro distiliuotas obuolių brendis, kilęs iš žemutinės Normandijos Prancūzijoje, Kalvadoso provincijos pirmą kartą buvo sukurtas 1553 metais. Apie tai savo dienoraštyje pirmasis užsiminė Žilis Piko de Gubervilis. Nūdien kalvadosas vertinamas ir gastronomijoje  naudojamas kokteiliams, desertams ir padažams … Skaityti plačiau

Karpačas: itališkas Džuzepės kūrinys ‘15 05 06

Nuo 1950 metų, kai Džuzepė Čiprijanis Venecijoje sukūrė šį patiekalą ir pavadino jį Renesanso epochos tapytojo Vitorė Karpačo vardu, pasaulis šį šaltą itališką užkandį tapatina su plonai pjaustyta žalia mėsa, gardinta alyvuogių aliejumi, actu ir citrinų sultimis.

Delikatesinės silkės, kurių nereikia kramtyti ‘15 04 29

Švelnaus lyg sviestas skonio, ypatingo kvapo, silpnai sūdytos silkės „Matjes“ tapatinamos su jaunomis ir nekaltomis undinėlėmis. Kodėl? Kaip Šveicarijoje šlovinami sūriai ir šokoladas, Amerikoje – kalakutai, taip Olandijoje daugelį amžių garbinamos „Matjes“ silkės.

“Trapiche” – Argentinos vyndarystės pionieriai ‘15 04 21

Vieni garsiausių vyndarystės namų Argentinoje „Bodegas Trapiche“, kuriems atstovauja ir „Friedricho pasažo“ restoranas „Trapiche Steakhouse“, įkurti dar 1883 metais.

Molekulinė virtuvė: mokslo ir kulinarijos sąryšis ‘15 04 08

Sveikas maistas gali būti skanus – tai jau visi puikiai žinote, jeigu užsukate į „Friedricho pasažą“. Tačiau ar žinote, kad sveikas maistas dar gali būti įdomus? Sveikatą ir įdomumą savyje apjungia gurmanų džiaugsmas – molekulinė virtuvė.