Pasažo blog'as

Austrės: gaivinantis jūros skonis ir laimės pojūtis ‘15 01 28

…mėgavausi austrėmis, kvepiančiomis jūra, užsigerdavau atšaldytu baltu vynu, nuplaunančiu lengvą metalo prieskonį ir dar ilgai, užmerkęs akis, jaučiau burnoje sultingos masės ir jūros skonį… Kiekviena kriauklė kupina šaltų sulčių, kurios, užgeriant vynu, panaikina bet kokį išsekimą, nuovargį ir rutiną…

„Wagyu“: mėsa, kurios nereikia kramtyti ‘15 01 23

Išskirtinė marmurinės jautienos rūšis iš Japonijos  - “Kobė” jautiena, kitaip dar vadinama “Wagyu” jautiena  – tikras delikatesas, kurio galite skanauti, užsisakę iš anksto staliuką „Meridiano“ restorane.

„Gnocchi“: itališki virtinukai ‘15 01 17

Bulvės, manai, miltai, sūris – visi šie produktai tinka „Gnocchi“, populiariam itališkam patiekalui gaminti. Praturtinkite savo žinių bagažą su „Friedricho picerijos“ virtuvės šefu – juk Italija garsėja ne tik picomis, makaronais ir desertu „Tiramisu“.

Salotos: žalioji fiesta lėkštėje ‘15 01 11

Šviežiai paruoštos, gaivios ir lengvos salotos su kvapniu užpilu – puikus pasirinkimas po didžiųjų metų švenčių, kai norime ne tik sugrąžinti kūnui formas bei atgauti energiją, bet ir sveikai pavalgyti.

Lengvas, gaivus ir ypatingo skonio: desertas „Panna cotta“ ‘14 12 30

Itališkai „Panna cotta“ reiškia „virtą grietinėlę“. Ne itin skaniai skamba, tiesa? Iš tikrųjų, bent kartą paragavus šio ypatingai švelnaus skonio deserto, norisi kartoti vėl ir vėl. Ypač, jeigu ragavote mūsų virtuvės šefo Simo Kažiniausko „Meridiano“ restorane patiekiamo gardėsio su griliažu.

„Pommery“: moters sukurtas prancūziškas šedevras ‘14 12 18

„Pommery“ – elitinis prancūziškas šampanas su itin švelnia puta, nepakartojamu skoniu, pripildytu ryškiomis vaisių natomis ir puikia kokybe. Būtent tai vertina ne tik žinovai, bet ir duris atvėrusio „Meridiano“ restorano lankytojai, kuriems siūloma per dešimt šio šampano rūšių.

Karaimų pyragėliai: trapi tešla ir sultingas įdaras ‘14 12 11

„Friedricho pasažo“ kavos ir likerio namų lankytojai itin palankiai vertina ir mielai skanauja kibinų su įvairiais įdarais – špinatų ir sūrio, varškės, maltos kiaulienos. Gardūs kibinai su karštu sultiniu populiarūs ne tik pietų metu, bet ir puikai tinka pusryčiams.

Šildantys kokteiliai smagiam savaitgaliui ‘14 11 23

Vėstant orams, iš atokiausių spintos kampelių traukiame šiltesnius rūbus ir batus, o laisvą minutėlę norisi mėgautis rankas šildančiu, nuotaiką gerinančiu kvapnios arbatos puodeliu. „Friedricho pasažas“ kviečia užsukti ir mėgautis gardžiomis arbatomis – šaltalankių su imbierais, svarainių ir gintarine arbata su … Skaityti plačiau

Žuvienės: kuo skiriasi Marselio sriuba nuo klasikos ‘14 11 19

Žuvienės istorija skaičiuojama nuo XV amžiaus. Patiekalo pavadinimas siejamas su indoeuropietiško žodžio šaknimi „jus“- nuoviras. Ilgainiui susiformavo žodis „jucha“, rusų kalboje žinomas kaip „uha“, ukrainiečiai ir baltarusiai žuvienę pavadino „juška“, senovės prūsai – „juse“ (sriuba su mėsa), sanskrite „yus“ reiškia … Skaityti plačiau

Šviesos vainikas – religinis ir šventinis Kalėdų simbolis ‘14 11 13

Tradicinis Kalėdų vainikas iš eglišakių, papuoštų obuoliais, saldumynais, raudonomis juostomis su keturiomis žvakėmis, simbolizuojančiomis šviesą pasauliui, kai gims Jėzus Kristus siejamas su vokišku liuteronų simboliu.