Pasažo blog'as

Mėsos sezonui prasidėjus: kepsnių industrijos naujienos ‘14 04 16

Atrodytų, kad kepsniai – viena konservatyviausių gastronomijos šakų, kur karaliauja tradicijos ir patirtis. Nepaisant to, šiuolaikinės tendencijos pastebimos ir visame pasaulyje veikiančiuose restoranuose, siūlančiuose savo klientams ant grotelių paruoštą mėsą.

Aštrieji padažai: kuris degina stipriausiai? ‘14 04 08

Aštraus maisto gerbėjų kasmet vis daugėja. O jūs žinote, kokie padažai geriausiai dera prie maisto? Pradėsime nuo to, kad priminsime 1920 metų įvykį, kai Amerikos chemikas Vilburas Skovilas išrado organoleptinį testą „Scoville Organoleptic Test“. Testo tikslas – nustatyti kapsaicino, suteikiančio … Skaityti plačiau

„Appeltaart“: kaip iškepti klasikinį olandišką pyragą ‘14 03 31

Įvairūs kepiniai iš skirtingų rūšių tešlos su obuoliais – vienas populiariausių desertų Olandijoje. Kulinarai kepa saldžia pica vadinamą obuolių „Fly“ su mieline tešla, sluoksniuotos tešlos pyragus „Appelflappen“, trapios tešlos obuolių pyragus „Appeltaart“.

Zaheris: kuo skiriasi tortai su apvaliu ir trikampiu medaliu? ‘14 03 25

Saldumynai – tikroji Austrijos sostinės Vienos vizitinė kortelė: obuolių štrudelis, saldžios bandelės su uogiene, cukruotos našlaitės – mėgstamiausi imperatorienės Sisi gardėsiai. Be įvairių saldainių ir pyragėlių Viena garsėja ir šokoladiniu tortu „Sacher“. 

Vasariški linkėjimai iš Kipro: keftedes ‘14 03 19

„Friedricho bistro“, ketvirtadieniais rengiantis gastronominius turus aplink pasaulį ir trečiąją kovo savaitę organizuojantis pažintį su Kipro virtuve, dalinasi ir populiarių patiekalų receptais. Šįkart jūsų dėmesiui – Kipre gyvenančių graikų mėgstami mėsos kukuliai, vadinami keftedes (Κυπριακοί Κεφτέδες). Nuo mums įprastų kotletų … Skaityti plačiau

Kodėl „Brownie“ – vienas populiariausių desertų ‘14 03 11

Jis pelnytai konkuruoja dėl populiariausio JAV deserto titulo su tradiciniu obuolių pyragu „American Pie“. Ir išstumia šį mėgstamą desertą iš pirmos pozicijos, kai kalba eina apie saldumynų ir šokolado mėgėjus.

Gastronominis šiupinys „Made in Canada“ ‘14 03 04

Jeigu jūsų slidės nukreiptos Kanados kryptimi, bet jūs net nenutuokiate, ką reiškia „French Vanilla“ ar „Toasted 12-grain Bagel with a Cream Cheese“, vadinasi šis tekstas buvo parašytas specialiai jums.

Svetingumo tradicijos Azerbaidžane: „armudų“ ceremonija ‘14 02 27

Arbata Rytuose – tai nacionalinis gėrimas, lydintis žmones visą gyvenimą. Be arbatos gėrimų ceremonijos neapsieinama ir nė vienoje Azerbaidžano šventėje – piršlybų metu, krikštynose, vestuvėse, jubiliejuose ar laidotuvių metu.

Afrikietiškos kulinarinės tradicijos Jamaikos istorijoje ‘14 02 16

Tradicinė Jamaikos virtuvė – tai ispanų, anglų, indų ir kinų virtuvių mišinys, kuriame aiškiausiai išreikšti afrikietiški prieskoniai. Kam kitam, jeigu ne aravakų gentims priklauso manijokų auginimo ir ruošimo paslaptys?  Pabėgėliams vergams marunams priklauso  specifinių patiekalų, ruošiamų iš vytintos mėsos, žuvų … Skaityti plačiau

Kepsnių, rusiškų salotų ir kondensuoto pieno kraštas ‘14 02 12

Greitojo maitinimo įstaigos, dirbančios Urugvajuje, keičia savo visame pasaulyje žinomų patiekalų receptus ir išima iš jų sudėties agurkus. Šios daržovės urugvajiečių nemėgstamos nei šviežios, nei marinuotos ar užraugtos. Kita vertus, urugvajiečiai labai daug valgo mėsos. Remiantis statistika, Urugvajuje yra trys … Skaityti plačiau