Pasažo blog'as

Ispanijos saulė buteliuose ‘15 05 22

Vyndarystės istorija Ispanijoje yra tokia ilga, kad šaltiniai nutyli apie jos pradžią. Tvirtinama, kad dar senovės iberai, gyvenę šiuolaikinio Kadizo teritorijoje, o vėliau – ir graikai, ir finikiečiai gamino ir pardavinėjo vyną visoje šalyje.

Normandijos perlas iš nesaldinto sidro ‘15 05 14

Iš natūralaus nesaldinto sidro distiliuotas obuolių brendis, kilęs iš žemutinės Normandijos Prancūzijoje, Kalvadoso provincijos pirmą kartą buvo sukurtas 1553 metais. Apie tai savo dienoraštyje pirmasis užsiminė Žilis Piko de Gubervilis. Nūdien kalvadosas vertinamas ir gastronomijoje  naudojamas kokteiliams, desertams ir padažams … Skaityti plačiau

Karpačas: itališkas Džuzepės kūrinys ‘15 05 06

Nuo 1950 metų, kai Džuzepė Čiprijanis Venecijoje sukūrė šį patiekalą ir pavadino jį Renesanso epochos tapytojo Vitorė Karpačo vardu, pasaulis šį šaltą itališką užkandį tapatina su plonai pjaustyta žalia mėsa, gardinta alyvuogių aliejumi, actu ir citrinų sultimis.

Delikatesinės silkės, kurių nereikia kramtyti ‘15 04 29

Švelnaus lyg sviestas skonio, ypatingo kvapo, silpnai sūdytos silkės „Matjes“ tapatinamos su jaunomis ir nekaltomis undinėlėmis. Kodėl? Kaip Šveicarijoje šlovinami sūriai ir šokoladas, Amerikoje – kalakutai, taip Olandijoje daugelį amžių garbinamos „Matjes“ silkės.

“Trapiche” – Argentinos vyndarystės pionieriai ‘15 04 21

Vieni garsiausių vyndarystės namų Argentinoje „Bodegas Trapiche“, kuriems atstovauja ir „Friedricho pasažo“ restoranas „Trapiche Steakhouse“, įkurti dar 1883 metais.

Molekulinė virtuvė: mokslo ir kulinarijos sąryšis ‘15 04 08

Sveikas maistas gali būti skanus – tai jau visi puikiai žinote, jeigu užsukate į „Friedricho pasažą“. Tačiau ar žinote, kad sveikas maistas dar gali būti įdomus? Sveikatą ir įdomumą savyje apjungia gurmanų džiaugsmas – molekulinė virtuvė.

Kokteiliai: trys būtini priedai eksperimentams ‘15 03 31

Turite namuose dešimt skirtingų butelių ir šią kolekciją su pasididžiavimu vadinate baru? Jūs esate teisūs, jeigu kolekcijoje yra trys būtini sudėtingų kokteilių ingredientai. Priešingu atveju galime spėti, kad esate pasiruošę vaišinti savo svečius tik nesudėtingais, vos iš kelių komponentų sudarytais … Skaityti plačiau

Gardžioji preliudija: prancūziška, ar itališka? ‘15 03 28

Jie žadina apetitą ir padeda atsipalaiduoti. Jie gali būti geriami – su alkoholiu arba be jo, arba valgomi. Klasikiniai aperityvai (prancūzų k. – „aperire“ reiškia „atidaryti“) – tai vermutas, vynas, putojantis vynas, kokteiliai, arba stiprūs gėrimai, tokie kaip konjakas ar … Skaityti plačiau

Moksliniai būdai kavos skoniui gerinti ‘15 03 11

XVIII a. antroje pusėje Švedijos karalius Gustavas III nusprendė atlikti eksperimentą su kava. Valdovas į pagalbą pasikvietė už sunkius nusikaltimus nuteistus iki gyvos galvos dvynius. Jiems padovanota gyvybė mainais už sutikimą, kad vienas iš jų kasdien išgertų po tris puodelius … Skaityti plačiau

5 produktai grožiui ir stiprybei ‘15 03 11

Tu – tai, ką valgai. Ir kaip teigia klasikai, jeigu apie tai negalvojate, vadinasi, plaukiojate seklumoje. Juk maistas daro tiesioginę įtaką ne tik mūsų savijautai, bet ir išvaizdai.