Pasažo blog'as

Tikrieji “Macaron” ‘14 08 24

Iš pradžių, išgirdus žodį „macaron“, kyla mintis apie itališką pastą. Tačiau iš tikrųjų šis gardus desertas, kurio galite įsigyti ir „Friedricho pasažo“ kavos ir likerių namuose – tai tikras prancūzų konditerinio meno kūrinys. Lietuvių kalbos žinovai juos ragina vadinti tiesiog … Skaityti plačiau

Išskirtinis ir elegantiškas “Bellini“ ‘14 08 21

Putojantis vynas, sukurtas Veneto regione, Italijoje iš “Prosecco” vynuogių – švelnaus, subalansuoto skonio gėrimas su gundančiu poskoniu, derančiu prie patiekalų iš žuvų, baltosios mėsos, jauno sūrio užkandžių. “Canella” vyno pagrindu gaminamas puikaus vasariško skonio kokteilis „Bellini“, kuriame susimaišo “Prosecco” ir … Skaityti plačiau

Tai, kuo didžiuojasi šveicarai ‘14 08 14

Ekspertai teigia, kad fondiu – pagrindinis ir iš esmės vienintelis nacionalinis šveicarų patiekalas. Ginčytis, kokia yra tikroji šio patiekalo atsiradimo kilmė, neverta – užsukę į „Friedricho barą“, jūs galite paragauti vasariško varianto su vaisiais. Tuo tarpu mes skubame pasidalinti keliais … Skaityti plačiau

8 taisyklės, ką valgyti per karščius ‘14 08 04

Karščiai – rimtas išbandymas miestiečiams: norisi vėsumos ir gaivumo, trūksta oro, karšta. Kai maitinamės netinkamai, jaučiame sunkumą, apatiją ir energijos stoką. Kaip maitintis, kad tropinių karščių metu jaustumėmės kuo geriau?

Linkėjimai iš Prancūzijos: kukurūziniai viščiukai ‘14 07 30

Šio patiekalo neparagausite bet kurioje kavinėje ar restorane, tačiau užsukę į “Friedricho barą”, tikrai turėsite galimybę pasimėgauti. Tai viena iš vasaros valgiaraščio naujienų.

Kaljanas – egzotiškų Rytų tradicijų pasiuntinys ‘14 07 20

Ryškūs įspūdžiai, teigiamos emocijos, neįprastas veiksmas, atsiribojimas nuo rutinos – tokius potyrius išgyvename, išbandę kai ką naujo ir nekasdieniško. Pasinerti į subtilų rytietiško pasaulio žavesį ir patirti šimtmečiais puoselėtų tradicijų dvelksmą turite galimybę, pajutę saldų kaljano dūmą.

Sangrija: ispaniškas vasaros kokteilis su istorija ‘14 07 12

Manoma, kad sangrija atsirado prieš 400 metų pietų Ispanijoje. Vaisių rinkėjai, norėdami atsigaivinti alinančiame karštyje, nešiojosi su savimi vynmaišius su šaltinio vandeniu skiestu raudonu vynu. Toks mišinys neapkvaitindavo ir padėdavo lengviau įveikti darbymetį po karšta saule.

„Hasselback“: bulvės švediškai ‘14 07 08

Kone nacionaline lietuviška daržove vadinama bulvė itin populiari ir kitose Europos šalyse. Švedai sugalvojo savitą būdą, kaip bulves paruošti ir patiekti šiek tiek nekasdieniškai.

Dešimt gudrybių tikroms šeimininkėms ‘14 06 29

Gudrybė Nr. 1: kaip pasiekti norimą bulvių košės tirštumą? Jeigu bulvė košė gavosi pernelyg tiršta, įdėkite šaukštą krakmolo. Siekdami paruošti gražios spalvos bulvių košę, prieš pildami pieną pašildykite. Įpylus šalto pieno, bulvių košė bus nemalonios pilkos spalvos.

Putojantis vynas nedera su mišraine, konjakas – su citrinomis? ‘14 06 22

Mėgstate putojantį vyną ir neįsivaizduojate be jo jokios šventės? Jeigu tądien ketinate skanauti keptos kiaulienos, geriau rinkitės kitą gėrimą. Mat putojantis šaltas alkoholinis gėrimas, kartu su riebiu maistu stipriai lėtina virškinimo procesus. Jeigu putojančiu vynu užgerti sunkų maistą, tai jis … Skaityti plačiau