Pasažo blog'as

“Trapiche” – Argentinos vyndarystės pionieriai ‘15 04 21

Vieni garsiausių vyndarystės namų Argentinoje „Bodegas Trapiche“, kuriems atstovauja ir „Friedricho pasažo“ restoranas „Trapiche Steakhouse“, įkurti dar 1883 metais.

Molekulinė virtuvė: mokslo ir kulinarijos sąryšis ‘15 04 08

Sveikas maistas gali būti skanus – tai jau visi puikiai žinote, jeigu užsukate į „Friedricho pasažą“. Tačiau ar žinote, kad sveikas maistas dar gali būti įdomus? Sveikatą ir įdomumą savyje apjungia gurmanų džiaugsmas – molekulinė virtuvė.

Kokteiliai: trys būtini priedai eksperimentams ‘15 03 31

Turite namuose dešimt skirtingų butelių ir šią kolekciją su pasididžiavimu vadinate baru? Jūs esate teisūs, jeigu kolekcijoje yra trys būtini sudėtingų kokteilių ingredientai. Priešingu atveju galime spėti, kad esate pasiruošę vaišinti savo svečius tik nesudėtingais, vos iš kelių komponentų sudarytais … Skaityti plačiau

Gardžioji preliudija: prancūziška, ar itališka? ‘15 03 28

Jie žadina apetitą ir padeda atsipalaiduoti. Jie gali būti geriami – su alkoholiu arba be jo, arba valgomi. Klasikiniai aperityvai (prancūzų k. – „aperire“ reiškia „atidaryti“) – tai vermutas, vynas, putojantis vynas, kokteiliai, arba stiprūs gėrimai, tokie kaip konjakas ar … Skaityti plačiau

Moksliniai būdai kavos skoniui gerinti ‘15 03 11

XVIII a. antroje pusėje Švedijos karalius Gustavas III nusprendė atlikti eksperimentą su kava. Valdovas į pagalbą pasikvietė už sunkius nusikaltimus nuteistus iki gyvos galvos dvynius. Jiems padovanota gyvybė mainais už sutikimą, kad vienas iš jų kasdien išgertų po tris puodelius … Skaityti plačiau

5 produktai grožiui ir stiprybei ‘15 03 11

Tu – tai, ką valgai. Ir kaip teigia klasikai, jeigu apie tai negalvojate, vadinasi, plaukiojate seklumoje. Juk maistas daro tiesioginę įtaką ne tik mūsų savijautai, bet ir išvaizdai.

Gurmanams: karališkos kojelės, kvepiančios jūra ‘15 03 01

Užsukę į „Friedricho restoraną“, būtinai turėtumėte paragauti mūsų virtuvės šefo siūlomo patiekalo – karališkųjų krabų kojyčių, užkeptų su pomidorais ir patiekiamų su česnakų padažu. Ir ne tik todėl, kad paragautumėte gurmaniško patiekalo, galbūt, pirmą kartą gyvenime.

„Prosecco“: jaunas vynas su amžiais skaičiuojama istorija ‘15 02 22

„O dabar noriu išgerti šio „Prosecco“, kvepiančio obuoliais“ – dar 1754 metais rašė Aurelijanas Akantis. Tačiau ir tai nebuvo pirmasis rašytinis šaltinis, kuriame minimas šis putojantis, gaivaus skonio vynas, nuo 2009-ųjų priskiriamas D.O.C kategorijos vynams su saugoma kilmės vieta.

Degustacinis meniu: ne valgyti, o ragauti ‘15 02 16

„Meridiano“ restoranas siūlo lankytojams skanauti ne tik firminius virtuvės šefo Simo Kažiniausko sukurtus patiekalus, bet ir pasinaudoti galimybe vienu metu paragauti net septynių patiekalų iš degustacinio meniu.

Blynų istorija: kas – autorius? ‘15 02 09

Sunku būtų įsivaizduoti Užgavėnes be blynų, todėl šįmet „Friedricho smuklė“ vasario 15-ąją nuo 15 val.  kviečia skanauti tokių blynų, kurių patys nesugalvotumėte išsikepti. O visą dieną kviečiame ragauti blynų per Užgavėnes, vasario 17-ąją  bet kuriame “Friedricho pasažo” objekte.