Pasažo blog'as

„Kruvinoji Merė“ pagal Hemingvėjų ‘15 09 18

Ernestas Hemingvėjus – vienas talentingiausių rašytojų, garsėjusių ir savo neįprastu gyvenimo būdu ir originalumu. Vienas tokių pavyzdžių – jo sukurtas savotiškas populiariausio pasaulyje kokteilio „Kruvinoji Merė“ („Bloody Mary“) receptas.

„Oktoberfest“: šventė, prasidėjusi 1810-aisiais…. ‘15 09 11

Šiais metais Bavarija sugrįš prie įprasto gyvenimo ritmo tik spalio 4-ąją – būtent tada pasibaigs rugsėjo 17 d. startavęs pasaulinis alaus festivalis „Oktoberfest“, vykstantis Bavarijos sostinėje Miunhene jau kelis šimtus metų. 

Virėjų karalius, arba virėjas – karaliams ‘15 09 07

Garsus prancūzų virėjas ir kulinarinių istorijų kūrėjas Mari Antuanas Karemas – vienas iš aukštosios virtuvės pradininkų, kurio patiekalus ragavo Anglijos, Rusijos karaliai, bankininkas Rotšildas ir kiti. Būtent M. A Karemo dėka prancūzų virtuvė keliems šimtmečiams į priekį tapo gero skonio … Skaityti plačiau

Kulinariniai alaus atradimai (firminiai receptai) ‘15 08 28

Neseniai pristatę „Friedricho pasažo“ nefiltruotą alų Nr. 1, skubame pasidalinti su savo tinklaraščio skaitytojais ir alaus galimybėmis kulinarijoje.

Kulinariai šedevrai su 2000 metų istorija ‘15 08 18

Šie kulinariniai šedevrai priskiriami patiekalams, kurių atsiradimo laikas tiksliai nėra žinomas. Istorikai ir lingvistikos specialistai mano, kad pirmieji tortai atsirado prieš du tūkstančius metų Italijoje, nes sąvoka „tortas“ italų kalboje reiškia turtingai išpuoštą, išskirtinį.

Patiekalas, užkariavęs visą pasaulį ‘15 08 09

Amerikiečiai jį vadina idealiu patiekalu, kurį galima valgyti ir šnekučiuojantis su draugais jaukioje kavinėje, ir vairuojant, ir dirbant. Nors įprasta manyti, kad “burgeris”– „sunkus“ maistas, iš tikrųjų jis ne ką „sunkesnis“ už sultingą didkepsnį. Be to, jį sudaro sočių pietų … Skaityti plačiau

5 faktai apie ispanišką virtuvę ‘15 07 31

„Friedricho restorano“ virtuvės šefai, kurdami naujus patiekalus, dažnai naudojasi kulinarinio Ispanijos virtuvės paveldo lobynais. Užsukę į restoraną kad ir šiandien, valgiaraštyje rasite daug patiekalų, kuriems gaminti naudojami Ispanijoje populiarūs produktai, pagardai ir prieskoniai.

Netikėtos istorijos apie bulves, karį, vyšnias ir … ‘15 07 21

Daugelio maisto produktų ar patiekalų pavadinimai susiję su tam tikromis geografinėmis vietomis, kur jie pirmą kartą buvo užauginti ar pagaminti. Tačiau ne visada tie pavadinimai atitinka tikrovę. Pavyzdžiui, jeigu galvojate, kad kečupas išrastas JAV, o gruzdintos bulvytės, žinomos kaip „fri“ … Skaityti plačiau

Šilta istorija apie sūrį… ‘15 07 10

Sūrių tema – be pradžios ir be pabaigos: sūris ir vynas – puikaus vakaro palydovai, sūris ir alus – smagaus laiko su draugais sinonimas. „Friedricho smuklė“ kviečia jus ragauti kepto sūrio – šildančio sielą ir suteikiančio sotumą.

“Ledinė koja”: klasikinis vokiškas patiekalas – „Friedricho smuklėje“ ‘15 06 29

Riebi kiaulienos karka, patiekiama su įvairiais priedais ir sunkiai įveikiama vieno valgytojo – tokį sotų ir gardų mėsos patiekalą esame linkę vadinti lietuvišku. Tačiau kiauliena – vienas populiariausių produktų būtent Vokietijoje, o karka – tradicinis vokiečių patiekalas, žinomas kaip „Eisbein“.