Pasažo blog'as

Gurmanams: karališkos kojelės, kvepiančios jūra ‘15 03 01

Užsukę į „Friedricho restoraną“, būtinai turėtumėte paragauti mūsų virtuvės šefo siūlomo patiekalo – karališkųjų krabų kojyčių, užkeptų su pomidorais ir patiekiamų su česnakų padažu. Ir ne tik todėl, kad paragautumėte gurmaniško patiekalo, galbūt, pirmą kartą gyvenime.

„Prosecco“: jaunas vynas su amžiais skaičiuojama istorija ‘15 02 22

„O dabar noriu išgerti šio „Prosecco“, kvepiančio obuoliais“ – dar 1754 metais rašė Aurelijanas Akantis. Tačiau ir tai nebuvo pirmasis rašytinis šaltinis, kuriame minimas šis putojantis, gaivaus skonio vynas, nuo 2009-ųjų priskiriamas D.O.C kategorijos vynams su saugoma kilmės vieta.

Degustacinis meniu: ne valgyti, o ragauti ‘15 02 16

„Meridiano“ restoranas siūlo lankytojams skanauti ne tik firminius virtuvės šefo Simo Kažiniausko sukurtus patiekalus, bet ir pasinaudoti galimybe vienu metu paragauti net septynių patiekalų iš degustacinio meniu.

Blynų istorija: kas – autorius? ‘15 02 09

Sunku būtų įsivaizduoti Užgavėnes be blynų, todėl šįmet „Friedricho smuklė“ vasario 15-ąją nuo 15 val.  kviečia skanauti tokių blynų, kurių patys nesugalvotumėte išsikepti. O visą dieną kviečiame ragauti blynų per Užgavėnes, vasario 17-ąją  bet kuriame “Friedricho pasažo” objekte.

Austrės: gaivinantis jūros skonis ir laimės pojūtis ‘15 01 28

…mėgavausi austrėmis, kvepiančiomis jūra, užsigerdavau atšaldytu baltu vynu, nuplaunančiu lengvą metalo prieskonį ir dar ilgai, užmerkęs akis, jaučiau burnoje sultingos masės ir jūros skonį… Kiekviena kriauklė kupina šaltų sulčių, kurios, užgeriant vynu, panaikina bet kokį išsekimą, nuovargį ir rutiną…

„Wagyu“: mėsa, kurios nereikia kramtyti ‘15 01 23

Išskirtinė marmurinės jautienos rūšis iš Japonijos  - “Kobė” jautiena, kitaip dar vadinama “Wagyu” jautiena  – tikras delikatesas, kurio galite skanauti, užsisakę iš anksto staliuką „Meridiano“ restorane.

„Gnocchi“: itališki virtinukai ‘15 01 17

Bulvės, manai, miltai, sūris – visi šie produktai tinka „Gnocchi“, populiariam itališkam patiekalui gaminti. Praturtinkite savo žinių bagažą su „Friedricho picerijos“ virtuvės šefu – juk Italija garsėja ne tik picomis, makaronais ir desertu „Tiramisu“.

Salotos: žalioji fiesta lėkštėje ‘15 01 11

Šviežiai paruoštos, gaivios ir lengvos salotos su kvapniu užpilu – puikus pasirinkimas po didžiųjų metų švenčių, kai norime ne tik sugrąžinti kūnui formas bei atgauti energiją, bet ir sveikai pavalgyti.

Lengvas, gaivus ir ypatingo skonio: desertas „Panna cotta“ ‘14 12 30

Itališkai „Panna cotta“ reiškia „virtą grietinėlę“. Ne itin skaniai skamba, tiesa? Iš tikrųjų, bent kartą paragavus šio ypatingai švelnaus skonio deserto, norisi kartoti vėl ir vėl. Ypač, jeigu ragavote mūsų virtuvės šefo Simo Kažiniausko „Meridiano“ restorane patiekiamo gardėsio su griliažu.

„Pommery“: moters sukurtas prancūziškas šedevras ‘14 12 18

„Pommery“ – elitinis prancūziškas šampanas su itin švelnia puta, nepakartojamu skoniu, pripildytu ryškiomis vaisių natomis ir puikia kokybe. Būtent tai vertina ne tik žinovai, bet ir duris atvėrusio „Meridiano“ restorano lankytojai, kuriems siūloma per dešimt šio šampano rūšių.