Pasažo blog'as

Kulinariniai alaus atradimai (firminiai receptai) ‘15 08 28

Neseniai pristatę „Friedricho pasažo“ nefiltruotą alų Nr. 1, skubame pasidalinti su savo tinklaraščio skaitytojais ir alaus galimybėmis kulinarijoje.

Kulinariai šedevrai su 2000 metų istorija ‘15 08 18

Šie kulinariniai šedevrai priskiriami patiekalams, kurių atsiradimo laikas tiksliai nėra žinomas. Istorikai ir lingvistikos specialistai mano, kad pirmieji tortai atsirado prieš du tūkstančius metų Italijoje, nes sąvoka „tortas“ italų kalboje reiškia turtingai išpuoštą, išskirtinį.

Patiekalas, užkariavęs visą pasaulį ‘15 08 09

Amerikiečiai jį vadina idealiu patiekalu, kurį galima valgyti ir šnekučiuojantis su draugais jaukioje kavinėje, ir vairuojant, ir dirbant. Nors įprasta manyti, kad “burgeris”– „sunkus“ maistas, iš tikrųjų jis ne ką „sunkesnis“ už sultingą didkepsnį. Be to, jį sudaro sočių pietų … Skaityti plačiau

5 faktai apie ispanišką virtuvę ‘15 07 31

„Friedricho restorano“ virtuvės šefai, kurdami naujus patiekalus, dažnai naudojasi kulinarinio Ispanijos virtuvės paveldo lobynais. Užsukę į restoraną kad ir šiandien, valgiaraštyje rasite daug patiekalų, kuriems gaminti naudojami Ispanijoje populiarūs produktai, pagardai ir prieskoniai.

Netikėtos istorijos apie bulves, karį, vyšnias ir … ‘15 07 21

Daugelio maisto produktų ar patiekalų pavadinimai susiję su tam tikromis geografinėmis vietomis, kur jie pirmą kartą buvo užauginti ar pagaminti. Tačiau ne visada tie pavadinimai atitinka tikrovę. Pavyzdžiui, jeigu galvojate, kad kečupas išrastas JAV, o gruzdintos bulvytės, žinomos kaip „fri“ … Skaityti plačiau

Šilta istorija apie sūrį… ‘15 07 10

Sūrių tema – be pradžios ir be pabaigos: sūris ir vynas – puikaus vakaro palydovai, sūris ir alus – smagaus laiko su draugais sinonimas. „Friedricho smuklė“ kviečia jus ragauti kepto sūrio – šildančio sielą ir suteikiančio sotumą.

“Ledinė koja”: klasikinis vokiškas patiekalas – „Friedricho smuklėje“ ‘15 06 29

Riebi kiaulienos karka, patiekiama su įvairiais priedais ir sunkiai įveikiama vieno valgytojo – tokį sotų ir gardų mėsos patiekalą esame linkę vadinti lietuvišku. Tačiau kiauliena – vienas populiariausių produktų būtent Vokietijoje, o karka – tradicinis vokiečių patiekalas, žinomas kaip „Eisbein“.

„Laukinės rožės“ vynai: vasariškas lengvumas ir flirtas ‘15 06 09

Rožiniai vynai – ne baltojo ir raudonojo vyno mišiniai. Tai tiesiog vienas iš mitų, kurie lydi šiuos išraiškingus, lengvus, kupinus šilumos ir gaivos gėrimus. Jų palva suteikia ryškumo ir optimizmo net lietingiausią dieną, o šarmingas ir neįpareigojantis skonis nuteikia lengvam … Skaityti plačiau

Sveikas ledų pakaitalas ‘15 06 04

Romos imperatorius Neronas labiausiai mėgo sniegą su medumi, vaisių tyre ir vynu. O kokio skonio švelnus šaldytas desertas – jūsų mėgstamiausias? „Friedricho pasažas“ šią vasarą kviečia smaližiauti ir ragauti mangų, aviečių, granatų, gervuogių, abrikosų, vyšnių, persikų ir kitų skonių šerbetus.

Kuo košerinis vynas skiriasi nuo kitų? ‘15 05 28

Šį vyną gali gaminti tik tikintys, religingi žydai, jame negali būti jokių priedų. Košeriniam vynui gaminti naudojamos vynuogės tik iš anksto paruoštų vynuogynų, laikomasi specialių vynuogių surinkimo, presavimo, perdirbimo, laikymo vyno rūsiuose ir išpilstymo taisyklių.