Pasažo blog'as

Tai, kuo didžiuojasi šveicarai ‘14 08 14

Ekspertai teigia, kad fondiu – pagrindinis ir iš esmės vienintelis nacionalinis šveicarų patiekalas. Ginčytis, kokia yra tikroji šio patiekalo atsiradimo kilmė, neverta – užsukę į „Friedricho barą“, jūs galite paragauti vasariško varianto su vaisiais. Tuo tarpu mes skubame pasidalinti keliais … Skaityti plačiau

8 taisyklės, ką valgyti per karščius ‘14 08 04

Karščiai – rimtas išbandymas miestiečiams: norisi vėsumos ir gaivumo, trūksta oro, karšta. Kai maitinamės netinkamai, jaučiame sunkumą, apatiją ir energijos stoką. Kaip maitintis, kad tropinių karščių metu jaustumėmės kuo geriau?

Linkėjimai iš Prancūzijos: kukurūziniai viščiukai ‘14 07 30

Šio patiekalo neparagausite bet kurioje kavinėje ar restorane, tačiau užsukę į “Friedricho barą”, tikrai turėsite galimybę pasimėgauti. Tai viena iš vasaros valgiaraščio naujienų.

Kaljanas – egzotiškų Rytų tradicijų pasiuntinys ‘14 07 20

Ryškūs įspūdžiai, teigiamos emocijos, neįprastas veiksmas, atsiribojimas nuo rutinos – tokius potyrius išgyvename, išbandę kai ką naujo ir nekasdieniško. Pasinerti į subtilų rytietiško pasaulio žavesį ir patirti šimtmečiais puoselėtų tradicijų dvelksmą turite galimybę, pajutę saldų kaljano dūmą.

Sangrija: ispaniškas vasaros kokteilis su istorija ‘14 07 12

Manoma, kad sangrija atsirado prieš 400 metų pietų Ispanijoje. Vaisių rinkėjai, norėdami atsigaivinti alinančiame karštyje, nešiojosi su savimi vynmaišius su šaltinio vandeniu skiestu raudonu vynu. Toks mišinys neapkvaitindavo ir padėdavo lengviau įveikti darbymetį po karšta saule.

„Hasselback“: bulvės švediškai ‘14 07 08

Kone nacionaline lietuviška daržove vadinama bulvė itin populiari ir kitose Europos šalyse. Švedai sugalvojo savitą būdą, kaip bulves paruošti ir patiekti šiek tiek nekasdieniškai.

Dešimt gudrybių tikroms šeimininkėms ‘14 06 29

Gudrybė Nr. 1: kaip pasiekti norimą bulvių košės tirštumą? Jeigu bulvė košė gavosi pernelyg tiršta, įdėkite šaukštą krakmolo. Siekdami paruošti gražios spalvos bulvių košę, prieš pildami pieną pašildykite. Įpylus šalto pieno, bulvių košė bus nemalonios pilkos spalvos.

Putojantis vynas nedera su mišraine, konjakas – su citrinomis? ‘14 06 22

Mėgstate putojantį vyną ir neįsivaizduojate be jo jokios šventės? Jeigu tądien ketinate skanauti keptos kiaulienos, geriau rinkitės kitą gėrimą. Mat putojantis šaltas alkoholinis gėrimas, kartu su riebiu maistu stipriai lėtina virškinimo procesus. Jeigu putojančiu vynu užgerti sunkų maistą, tai jis … Skaityti plačiau

„Tiramisu“: saldžioji europietiška klasika ‘14 06 11

Į lietuvių kalbą šio garsaus itališko deserto pavadinimą galima išversti įvairiai: „Pakelk mane į viršų“, „Įaudrink“, „Padrąsink“. Kas ir kada sugalvojo taip pavadinti „saldųjį italą“, tiksliai nežinoma. Spėjama, kad pavadinimas susijęs su tonizuojančia deserto sudėtine dalimi – kava. Bet kokiu … Skaityti plačiau

Kaip iškepti tikrą argentinietišką didkepsnį ‘14 06 02

Birželio 21-ąją į argentinietišką vakarą visus kviečiančio restorano „Trapiche steakhouse“ virtuvės šefas dalinasi gastronominėmis paslaptimis, kaip iškepti tikrą argentinietišką didkepsnį.