Pasažo blog'as

Ugnies ir dūmų meistrų patirtis ‘14 09 18

Antrą kartą Vilniuje vykstančiame atviro grilio čempionate dalyvaujanti „Friedricho pasažo“ virtuvės šefų „Friedricho kapitonai“ komanda – tikri ugnies ir dūmų meistrai. Gardžių, jų ruošiamų didkepsnių galite paragauti, užsukę į mūsų restoraną „Steakhouse“ Klaipėdoje, arba pasigaminti patiekalus ant grotelių patys.

Rudens sezono pradžiai – “Miškų mėsa” ‘14 09 10

Pastaruoju metu sveikos mitybos specialistai vieningai tvirtina, kad sezoninė virtuvė yra naudingiausia žmogaus organizmui. Jiems pritaria ir „Friedricho pasažo“ virtuvės šefai, siūlydami jums ragauti kuo daugiau patiekalų, sukurtų iš šviežių produktų. Vienas tokių – miško grybai.

Itališka druska su „požeminiais“ deimantais – tikriems gurmanams ‘14 09 03

Šiuolaikinė rinka siūlo vartotojams naudoti skirtingų rūšių druską: valgomąją, įvairios kilmės gamtinę, delikatesinę druską su įvairiais skonio ir kvapo priedais, specialią, tam tikrus reikalavimus atitinkančią  ir dietinę – gydomąją druską.

Tikrieji “Macaron” ‘14 08 24

Iš pradžių, išgirdus žodį „macaron“, kyla mintis apie itališką pastą. Tačiau iš tikrųjų šis gardus desertas, kurio galite įsigyti ir „Friedricho pasažo“ kavos ir likerių namuose – tai tikras prancūzų konditerinio meno kūrinys. Lietuvių kalbos žinovai juos ragina vadinti tiesiog … Skaityti plačiau

Išskirtinis ir elegantiškas “Bellini“ ‘14 08 21

Putojantis vynas, sukurtas Veneto regione, Italijoje iš “Prosecco” vynuogių – švelnaus, subalansuoto skonio gėrimas su gundančiu poskoniu, derančiu prie patiekalų iš žuvų, baltosios mėsos, jauno sūrio užkandžių. “Canella” vyno pagrindu gaminamas puikaus vasariško skonio kokteilis „Bellini“, kuriame susimaišo “Prosecco” ir … Skaityti plačiau

Tai, kuo didžiuojasi šveicarai ‘14 08 14

Ekspertai teigia, kad fondiu – pagrindinis ir iš esmės vienintelis nacionalinis šveicarų patiekalas. Ginčytis, kokia yra tikroji šio patiekalo atsiradimo kilmė, neverta – užsukę į „Friedricho barą“, jūs galite paragauti vasariško varianto su vaisiais. Tuo tarpu mes skubame pasidalinti keliais … Skaityti plačiau

8 taisyklės, ką valgyti per karščius ‘14 08 04

Karščiai – rimtas išbandymas miestiečiams: norisi vėsumos ir gaivumo, trūksta oro, karšta. Kai maitinamės netinkamai, jaučiame sunkumą, apatiją ir energijos stoką. Kaip maitintis, kad tropinių karščių metu jaustumėmės kuo geriau?

Linkėjimai iš Prancūzijos: kukurūziniai viščiukai ‘14 07 30

Šio patiekalo neparagausite bet kurioje kavinėje ar restorane, tačiau užsukę į “Friedricho barą”, tikrai turėsite galimybę pasimėgauti. Tai viena iš vasaros valgiaraščio naujienų.

Kaljanas – egzotiškų Rytų tradicijų pasiuntinys ‘14 07 20

Ryškūs įspūdžiai, teigiamos emocijos, neįprastas veiksmas, atsiribojimas nuo rutinos – tokius potyrius išgyvename, išbandę kai ką naujo ir nekasdieniško. Pasinerti į subtilų rytietiško pasaulio žavesį ir patirti šimtmečiais puoselėtų tradicijų dvelksmą turite galimybę, pajutę saldų kaljano dūmą.

Sangrija: ispaniškas vasaros kokteilis su istorija ‘14 07 12

Manoma, kad sangrija atsirado prieš 400 metų pietų Ispanijoje. Vaisių rinkėjai, norėdami atsigaivinti alinančiame karštyje, nešiojosi su savimi vynmaišius su šaltinio vandeniu skiestu raudonu vynu. Toks mišinys neapkvaitindavo ir padėdavo lengviau įveikti darbymetį po karšta saule.