Belgiškas feniksas: prisikėlimo istorija

‘13 12 28

grimbergen smallPaskutinę besibaigiančių 2013-ųjų savaitę „Friedricho smuklė“ pristatė savo lankytojams naują pamėgto belgiško alaus „Grimbergen“ rūšį – su raudonųjų uogų skoniu pilstomą „Grimbergen Rouge“.

Šis belgiško alaus prekės ženklas žinomas visame pasaulyje. Pirmą kartą „Grimbergen“ alus pasirodė 1128 metais Šventojo Norberto vienuolyne, esančiame Grimbergeno (Belgija) miestelyje.

feniksasPer daugelį amžių vienuolynas ne karto iki pagrindų buvo nušluotas nuo žemės paviršiaus gaisrais, tačiau kaskart pakildavo naujam gyvenimui kaip feniksas iš pelenų.

Tokiu būdu ant alaus etikečių atsirado paukščio fenikso atvaizdas ir šūkis „Ardet nec consumityur“ – „Sudegintas, bet nesunaikintas“. Ilgainiui paukštį imta vaizduoti ir ant firminių alaus bokalų.

Pagal senoviškus vienuolių receptus sukurtą „Grimbergen“ alų gamina kompanija „Alken-Maes Brouwerijen“. Šios alaus daryklos ištakos siekia 1880 metus, kai Ježis Masas (Egied Maes) įsigijo alaus daryklą „Sint-Michaeil brewery“, įsikūrusią Varloso mieste. Iki tol trisdešimt metų nuo 1849 m. veikiantis senas alaus daryklos pastatas priklausė Livenui Vanui Hoimisenui (Lievn Van Hooymissen). Tačiau pastarasis negalėjo išsivaduoti iš skolų, todėl kreipėsi į Ježį, kuris pardavė savo plytų gamybos verslo dalį ir įsigijo alaus daryklą.

Vėliau J. Masas įsigijo dar dvi alaus daryklas ir atidavė jas valdyti savo sūnumus Ferdinandui ir Tofiliui. Tuo metu J. Masui priklausė medinių statinių dirbtuvės. O jo sūnus iš karto ėmėsi verslo.

grimbergen long1901 m. visos alaus daryklos buvo apjungtos į kompaniją „Stoombrouwerij Mouterij StMichael Gebroeders Maes“, kurios veikla buvo pagrįsta tradiciniais alaus kūrimo metodais.

Prasidėjus I-ajam pasauliniam karui, Belgijos alaus rinka ėmė griūti, alaus daryklų skaičius šalyje sumažėjo nuo 3 200 iki 900. Alaus darykla „Egied Maes“ Varloso mieste buvo viena išlikusių, kitoms teko nutraukti veiklą.

Po karo J. Masas alaus daryklą modernizavo ir vystė. 1920 m. viduryje alaus daryklos produktai buvo tiekiami į keliasdešimt vietinių kavinių, priklausančių J. Maso šeimai. Tuo metu madingu tapo čekiškas alaus virimo metodas „Pilsener“. Konkurentų darykla, pasiūliusi būtent tokį alų belgams, priklausė Artūrui Bosui ir vadinosi „Alken“ ir dar 1923 m. kartu su Jozefu Indeku įkūrė alaus daryklą „NV Brouwerij van Alken“. 1929 m. pasirodęs jų sukurtas alus „Alken Cristal“ tapo toks populiarus, kad 1978 m. dalį kompanijos akcijų įsigijo prancūzai. Dar po dešimtmečio ši kompanija susilieko su J. Maso kompanija – gimsta naujas pavadinimas „Brouwerijen Alken-Maes“.

Nūdien ši alaus darykla yra antroji pagal dydį visoje Belgijoje ir viena seniausių šalyje. Be vienuolių alaus „Grimbergen“, gaminamos tokios alaus rūšys kaip pilsneriai „Maes“, „Cristal“, rudasis alus „Zulte“, „Judas“, „Special cinery“, šviesus alus „Blond Ciney“, „Hapkin“, baltasis alus „Brugs“ ir kt .

Pastaraisiais metais prekės ženklas „Grimbergen“ priklauso alaus gigantui „Heineken“, tačiau alaus kokybę ir skonį iki šiol kontroliuoja vienuoliai.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>