Kaip „Beaujolais Nouveau“ virto švente

‘13 11 04

bozole Prancūzijoje šis jaunas vynas vadinamas linksmu ir įžūliu. Jo ryškus, net aštrokas skonis – gamybos padarinys. Jeigu vyną nupilti trimis valandomis anksčiau nei reikia, jis bus pernelyg lengvas ir silpnai raudonas. Jeigu viską atlikti trimis valandomis vėliau, tai jaunas vynas taps bespalvis ir itin aitraus skonio. 

Nelengvas „Beaujolais Nouveau“ charakteris taip pat susijęs ir su dirvomis, kuriose auga vynuogės „Gamay Noir“ – juodųjų vynuogių rūšis su baltomis sultimis. „Božolė“ vynuogių augimo regionas  lyg specialiai sutvertas būtent joms.

statinesNors „Božolė Nuvo“ gaminamas taip pat, kaip ir kiti vynai, o šviežiumas, kvapnumas, ryškus vaisių skonis išgaunamas 4-5 dienų trukmės maceracijos – vyno brandinimo metu. Fermentacija užtikrina švelnesnį vyno skonį ir mažesnį jo rūgštingumą. Antrosios fermentacijos dėka vynui suteikiamas stabilus skonis, neišnykstantis vieno mėnesio po derliaus nuėmimo laikotarpiu. Būtent šiame etape vynai „Beaujolais“ ir „Beaujolais Villages“, atitinkantys „Beaujolais Nouveau“ standartus, išpilstomi į butelius. Ir tada prasideda šventė…

vynuoges„Božolė“ šventės tradicijos siekia XIX a., Božolės regiono vyndarių vynas subręsdavo anksčiausiai, vyno fermentacija vykdavo transportuojant jį į Liono priemiesčius. Anuomet vynas būdavo išpilstomas į specialius butelius, vadinamus „pot“. Iki 1846 metų tai buvo 1 l talpos buteliai, vadinami „Liono buteliais“ („Pot Lyonnais“) arba „Miesto buteliais“ („Pot de ville“). O kai butelio tūris buvo sumažintas iki nūdien tradicinių 46 cl – vietiniai užeigų lankytojai pasijautė apgauti ir vos nesukėlė revoliuciją.

Šios talpos buteliai buvo sustatomi ant baro, o pirkėjas mokėjo už metrą vyno. Į metrą tilpo 12 butelių, tryliktas butelis dažniausiai buvo siūlomas nemokamai dovanų. Būtent tada atsirado posakis „Boyau rouge“ – t. y. „Būti geru geriančiuoju“ arba lietuviškai kalbant – „daug pakeliančiuoju“.

bozole buteliai„Božolė“ vynas buvo laikomas nebrangiu ir liaudišku gėrimu, kurį miestiečiai pradėdavo skanauti paskutinį spalio sekmadienį vykstančios mugės metu. Ši tradicija nustojo gyvuoti tik Antrojo pasaulinio karto metais, kai Prancūzijos okupacijos metu vokiečiai įvedė specialius mokesčius vynams.

Pokariu prancūzų valdžia iš pradžių leido jauną vyną pardavinėti nuo lapkričio 13 d., o nuo 1985 metų nustatyta nauja „Božolė“ pardavimų pradžios data – trečiasis lapkričio ketvirtadienis. Iki šiol pasiruošimas šiai šventei prasideda prieš šešias dienas, kai iškabinami visame pasaulyje garsūs žodžiai „Le Beaujolais Nouveau est arrivé!“ („Božolė Nuvo“ atvyko!“).

sventeDaugelį metų „Božolė“ šventė – mėgstamiausia ne tik Prancūzijoje, bet ir įvairiose pasaulio šalyse – net Australijoje, Japonijoje ir Tailande. Restoranai, vyninės ir bistro organizuoja „Geriausiojo ąsočio“, „Auksinio butelio“ ir kitus smagius konkursus.
Pastarųjų metų „Božolė“ vynų pardavimo statistika – fantastiška: jis importuojamas į 200 pasaulio šalių, kasmet išparduodami 55 milijonai butelių.

ragavimas2007 m. „Friedricho pasažas“ buvo pirmasis, pasiūlęs klaipėdiečiams „Božolė“ šventę. Šiais metais tradicinis šūkis „Božolė Nuvo atvyko!“ skambės jau septintą kartą.

Lapkričio 21-ąją, 19.30 val. pasažo kiemelyje jūsų lauks ugnies ir muzikos šou, „gyva“ prancūziška muzika ir someljė šiųmetinio vyno derliaus pristatymas. Nuo 21 val. „Friedricho smuklėje“ prasidės Evelinos Sašenko koncertas. Daugiau informacijos – www.pasazas.lt naujienose.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>