Kaip iškepti tikrą argentinietišką didkepsnį

‘14 06 02

bendra steikasBirželio 21-ąją į argentinietišką vakarą visus kviečiančio restorano „Trapiche steakhouse“ virtuvės šefas dalinasi gastronominėmis paslaptimis, kaip iškepti tikrą argentinietišką didkepsnį.Argentinoje įprasta kepti visą skerdieną ant „asador criollo“ – taip vadinasi konstrukcija, savo išvaizda primenanti televizijos anteną, arba dideliais gabalais – ant grotelių, kurios Pietų Amerikoje vadinamos „parrilla“.

Kaimo vietovių gyventojai kuria laužavietes ir gamina „asado“ – užkeptą mėsą ant atviros liepsnos savo namų kiemuose. Urbanizuotose gyvenvietėse kiekvienas restoranas turi prie įėjimo įrengtus „asador criollo“ ir „parrilla“ ir vilioja lankytojus dieviškais kvapais.
Ant grotelių kepami argentiniečių mėgstami jautienos šonkauliai, naminės dešrelės, subproduktai ir gigantiški didkepsniai. Mėsai kepti naudojamos anglys iš kietųjų medžių rūšių – „kebračo“. Ši mediena užtikrina tolygų karštį ir suteikia mėsai rūkytą skonį.

DSC00698Pasaulyje galioja specialios taisyklės, apibūdinančios, koks mėsos gabalas gali vadintis „steak“. Amerikoje galioja savi įstatymai, o Argentinoje valgomos ne tam tikros gyvulio dalys – valgoma viskas, nuo galvos iki kojų, įskaitant vidaus organus.

Populiariausias šalyje – „Steak Corico“ – 5-6 centimetrų, apie 800 g svorio didkepsnis. Prie mėsos patiekiamas aštrusis čimičiuri padažas, ant grotelių keptos daržovės, empanadas pyragėliai, bulvių salotos ir stambiai kapoti pomidorai su svogūnais.
Kuo didkepsnis storesnis, tuo kaitra turi būti didesnė, priešingu atveju mėsa ne keps, o virs.

Argentinietiškas didkepsnis su daržovėmis ant grotelių

(porcijos dydis sumažintas pagal lietuviškus skrandžius:)

steikasGaminimo laikas: 20 min.
4 asmenims
Jautiena (iš storesnio skerdienos krašto) – 1 kg
Baklažanas – 1 vnt.
Cukinija – 1 vnt.
Saldieji pipirai – 1 vnt.,
Kukurūzų burbuolė – 1 vnt.

Supjaustykite mėsą 3-4 cm gabalais – į 4 porcijas. Leiskite mėsai ramiai pagulėti pusvalandį kambario temperatūroje ir prisitraukti deguonies.

Patepkite mėsą alyvuogių aliejumi, pagardinkite druska ir kepkite ant grotelių iš kiekvienos pusės po 5 min., apversdami tik vieną kartą. Perdėkite mėsą ant pašildytos lėkštės ir leiskite jai „pailsėti“ iki 10 min.

Pomidorus perpjaukite pusiau, pipirus – į keturias dalis. Baklažaną, cukiniją supjaustykite smulkesniais žiedais, kukurūzų burbuolę – storais. Kepkite ant grotelių kartu su mėsa arba atskirai.

Čimičiuri padažas

Česnakai – 20 g
Svogūnai – 100 g
Balti maltieji pipirai – 2 g
Šviežios petražolės – 75 g
Džiovinti raudonėliai -5 g
Actas – 25 ml
Raudonieji saldieji pipirai – 75 g
Alyvuogių aliejus – 150 g
Druska – 15 g

Daržoves ir žalumynus smulkiai sukapokite. Pagardinkite aliejumi, actu, druska, pipirais, raudonėliais. Gerai išmaišykite. Skanaus ir laukiame jūsų birželio 21 d. vyksiančiame Argentinos vakarėlyje „Friedricho pasažo“ kiemelyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>