Kodėl negalima iš karto užpūsti žvakių ant torto?

‘13 09 30

tortasPrietarai ir įvairūs perspėjantys ženklai skirtingose pasaulio šalyse siejami ne tik su juodosiomis katėmis, bet ir su paprasčiausiu ir kasdieniu maistu.

Gimtadienio tortas: tradicija patiekti tortą su degančiomis žvakėmis gimtadienio proga atsirado senovės Graikijoje: mėnulio deivės Artemidės garbei graikai kepė pusmėnulio formos meduolius ir degino žvakes, kad išvaikytų tamsoje besislepiančias piktąsias dvasias.

Nūdien žmonės mano, kad norų išsipildymą garantuoja visų žvakių užpūtimas. Tačiau ne kiekvienas žino, kad užpūsti dera ne ką tik uždegtas, bet baigiančias sudegti žvakes. Priešingu atveju sulauksite ne norų išsipildymo, o nelaimių.

Česnakai: jų kvapu galima ne tik išvaikyti vampyrus, kolegas ir priešingos lyties atstovus, bet ir apsisaugoti nuo piktos akies.

kiausiniu lukstaiKiaušinių lukštai: kiaušiniai – vaisingumo simbolis, todėl daugelyje šalių žemdirbiai barsto smulkintus kiaušinių lukštus ant žemės, tikėdamiesi didesnio derliaus. Jeigu ruošdami maistą viename kiaušinyje aptiksite du trynius, tai reiškia, kad kažkas iš jūsų draugų susituoks arba gims dvyniai. Ir dar: kai suvalgysite tokį kiaušinį, nepamirškite lukštus sutrinti – legendos byloja, kad jeigu taip nepasielgsite, lukštus pasiims raganos, sukelsiančios jūroje audras.

Arbata: britai tiki prietaru, kad mergina niekada neištekės, jeigu į arbatą iš pradžių pila pieną, o tik po to beria cukrų. Išpilta arbata praneša apie nepažįstamojo vizitą. Puodelio dugne likęs neištirpęs cukrus – kažkas į jus įsimylėjo.

Kava: jeigu kavos paviršiuje yra burbuliukų (putos), juos reikia surinkti šaukšteliu ir suvalgyti – tokiu būdu pritrauksite prie savęs nelauktus pinigus.

Apelsinai: padovanoti kažkam apelsiną, vadinasi – nuteikti jį sau patogia linkme.
Ryžiai: jeigu jais apiberti jaunavedžius, tai jaunai šeimai atneš stiprią sveikatą, turtus, laimę.

druskaDruska: jeigu netyčia išbėrėte druską, vadinasi jūsų laukia nesėkmės. Situaciją galite ištaisyti dešine ranka mesdami žiupsnelį druskos per kairįjį petį – tokiu būdu apakinsite šėtoną ir atimsite iš jo galimybę pasiimti jūsų sielą.

Stalo įrankiai: nukrito šakutė – į svečius užsuks moteris. Nukrito peilis – laukite vyro. Šaukštas – vaiko.

Petražolės: sėklų sodinimas padeda moteriai pastoti, jeigu petražolės darže gausiai dera, vadinasi namų šeimininko sveikata susilpnėjusi. Jeigu norite į kieno nors namus prišaukti nelaimę, padovanokite jų šeimininkams didelę puokštę šviežiai skintų petražolių.

Aštrieji pipirai: juos negalima perduoti iš rankų į rankas – pasėsite nesantaiką. Jeigu kitas asmuo prašo paduoti pipirų, padėkite juos ant stalo arčiau prašančiojo, kad jis pats juos galėtų pasiimti.

lakstiniaiLakštiniai: Kinijoje makaronai simbolizuoja ilgą gyvenimą, todėl valgant lakštinius, jų niekada negalima perpjauti peiliu – būtina kantriai vynioti ant šakutės.

Peiliai: perduodant juos iš rankų į rankas, efektas – toks pat, kaip ir su pipirais. Todėl niekada negalima dovanoti peilio, nebent paprašytumėte iš solinezanto simbolinio atlygio.

Riešutai: nevalgyti jų prieš viešą savo pasirodymą, spektaklį, lemiamas krepšinio rungtynes. Teigiama, kad riešutų valgymas prieš svarbų gyvenimo įvykį prišaukia nesėkmes.

Obuoliai: per žydų Naujuosius metus žmonės pirko obuolius į medų – tai simbolizuoja saldžius metus ir viltis. Taip pat gajus prietaras, kad tądien perpjovus obuolių ir suskaičiavus sėklytes gali sužinoti, kiek turėsi vaikų.

Svogūnai: prismeigus į svogūną smeigtukų ir padėjus jį ant palangės, išvaikysite iš savo namų piktąsias dvasias.

$@C:BKVynuogės: Pietų Amerikos šalyse tikima, kad Naujųjų metų naktį, lygiai vidurnaktį reikia suvalgyti dvylika vynuogių, simbolizuojančių dvylika mėnesių. Saldžios uogos – saldūs mėnesiai, rūgščios vynuogės – prasti mėnesiai

Bananai: blogas ženklas, kai vyrai pjausto bananus – geriau jį smulkinti rankomis. Priešingu atveju pritrauksite sau nelaimių.

Lazdelės maistui: Kinijoje ir Japonijoje lazdelės, įsmeigtos į lėkštę su ryžiais, simbolizuoja mirtį. Jeigu ant stalo padedate nelyginį lazdelių skaičių, vadinasi vėluosite į darbą, lėktuvą, traukinį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>