„Kruvinoji Merė“ pagal Hemingvėjų

meri0Ernestas Hemingvėjus – vienas talentingiausių rašytojų, garsėjusių ir savo neįprastu gyvenimo būdu ir originalumu.

Vienas tokių pavyzdžių – jo sukurtas savotiškas populiariausio pasaulyje kokteilio „Kruvinoji Merė“ („Bloody Mary“) receptas.

Pasirūpinkite visomis reikalingomis sudėtinėmis dalimis, pasikvieskite įdomius pokalbininkus ir pasiruoškite, gal būtent šiandien jus aplankys mūza?

Jums reikės 1 l degtinės, 2 l pomidorų sulčių, 1 valg. š. Vorčesterio padažo, dviejų laimų sulčių, , kajeno pipirų, juodųjų pipirų, salierų druskos ir ledukų.

meri1Į 3 l talpos ąsotį su ledukais supilkite visas pomidorų sultis. Beje, gaminti šį kokteilį mažesniais kiekiais Hemingvėjus nemėgo, teigdamas, kad nėra ko švaistyti laiko menkniekiams.

Tuomet į ąsotį pilkite visą degtinę, įberkite druską, sudėkite visus kitus ingredientus ir išmaišykite.

meri3E. Hemingvėjus nėra šio kokteilio autorius. Pirmą kartą jis buvo sukurtas 1920 metais viename iš Paryžiaus barų. Klasikinis kokteilio variantas, kurį sugalvojo Fernandas Petiotas, anais laikais dirbęs bare „Harry‘s New“ – tai degtinės, pomidorų sulčių ir tabasko padažo mišinys.

Pats F. Petiotas buvo kilęs iš Čikagos, o kokteilio pavadinimas siejamas su jo gimtajame mieste bare „Bucket of Blood“ dirbusia padavėja, kurią lankytojai vadino „Bloody Mary“.

Vėliau kokteilio sudėtis kito, imta naudoti ir citrinų arba laimų sultis, ir druską. Istoriniai šaltiniai byloja, kad „Kruvinoji Merė“ buvo vienas mėgstamiausių ne tik garsaus rašytojo E. Hemingvėjaus, bet ir garsiausio ir įtakingiausio Amerikos gangsterių boso Franko Kostelo kokteilis.