Mėsos sezonui prasidėjus: kepsnių industrijos naujienos

‘14 04 16

mesa1Atrodytų, kad kepsniai – viena konservatyviausių gastronomijos šakų, kur karaliauja tradicijos ir patirtis. Nepaisant to, šiuolaikinės tendencijos pastebimos ir visame pasaulyje veikiančiuose restoranuose, siūlančiuose savo klientams ant grotelių paruoštą mėsą.

Viena tokių tendencijų – ekologinių nuotaikų invazija ir kokybiškų produktų mada. Tokiu būdu virtuvės šefai stengiasi suderinti klasikinius kepsnių ruošimo receptus su ekologiškai švarios virtuvės praktika. Pavyzdžiui, maisto gaminimu žemoje temperatūroje, padedančia išsaugoti mėsos sultingumą ir pagerinti jos tekstūrą.

mesa2Dar vienas inovacinis „vėjas“, kurį vis dažniau taiko pažengusios viešojo maitinimo įstaigos – tai principo „Visas pasaulis – tavo lėkštėje“ taikymas, kai periodiškai lankytojai supažindinami su skirtingų šalių virtuvėmis. Ypač populiarūs garsieji Italijos jautienos muštiniai, žinomi kaip „Florencijos bifšteksai“, Argentinos padažas „Čimičuri“ ir „Čurasko“ – braziliškas šašlykas.

Valgiaraščiuose vis dažniau atsiranda ekonominės klasės patiekalų. Nors sąvoka „biudžetinis kepsnys“ skamba ne itin solidžiai, kepsnių skonis dėl šios priežasties neprastėja –mažėja tik porcijos. Kiti lankytojai vertina priešingą efektą – klientų srauto neatsigina naminę atmosferą ir milžiniškas porcijas siūlantys restoranai.

 mesa3Siekiant išplėsti savo tikslinę auditoriją, kepsnius siūlantys restoranai ir tikrieji „Steak house“ stengiasi visais įmanomais būdais privilioti dailiosios lyties atstoves. Juk mėsa – sveikiau nei pyragėliai. Vienas tokių pavyzdžių – Niujorke veikiančių restoranų „STK“ tinklas, kur VIP klientės valgo su įrankiais, inkrustuotais brangakmeniais. Las Vege veikiantis „steikhausas“ siūlo moterims kepsnių, sukurtų pagal Evos Langorijos receptą.

mesa5Viešojo maitinimo įstaigos, propaguojančios klasikinį kepsnių ruošimo būdą ant žarijų su atvira ugnimi, leidžia sau improvizuoti su patiekalų pateikimu. Pavyzdžiui, kepsniai ne atnešami lėkštėse, o atvežami su vežimėliais.

Kitas populiarus „ėjimas“ – tai specialūs dietiniai valgiaraščiai, kad apsilankyti mėsos restorane nebegalėtų atsisakyti ne tik lieknėjantys, bet ir vegetarai ar veganai. Ką suvalgyti – randa ir tie, kurie nevalgo augalinės kilmės baltymų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>