Molekulinė gastronomija šiokiadieniams: įdomūs valgomi deriniai

‘13 08 05

Ne paslaptis, kad moksliniai išradimai ar kūriniai paprastiems mirtingiesiems nėra įdomūs, jeigu jų neįmanoma pritaikyti kasdieniame gyvenime ir buityje. Todėl kai kurie pasaulinio garso virtuvės šefai, bendradarbiaudami su mokslininkais ir eksperimentuojantys su įvairiais maisto produktais molekuliniame lygmenyje, stengiasi neatitrūkti nuo žemės.

Tokiu būdu gimsta keistos, bet nepakartojamo skonio gastronominės naujienos, kuriomis savo svečius gali nustebinti ir bet kuri šeimininkė. Tereikia žinoti, ką ir su kuo derinti. „Friedricho pasažas“ siūlo jums išbandyti penkis tokius derinius.

Jazminai ir kiaulienos kepenys

Šiuos produktus vienija tai, kad jų sudėtyje yra organinės medžiagos indolo. Viename patiekale juos nusprendė sujungti chemikas Fransua Benzi, dirbantis skonių ir kvapų kompanijoje „Firmenich“ (Šveicarija).

Ikrai ir baltasis šokoladas

Tas pats ponas Fransua išsiaiškino, kad ir baltajame šokolade, ir ikruose yra trimetalamino, kuris paverčia šių produktų derinį kone idealiu. Šiuo atradimu pasinaudojo virtuvės šefas iš Didžiosios Britanijos Hestonas Bliumentalis, jo pagrindu sukūręs daug puikių patiekalų.

Žiediniai kopūstai ir juodasis šokoladas

Juose yra keli bendri junginiai, kurių dėka šokoladas subtiliai papildo žiedinių kopūstų skonį. Beje, pasirodo, kad šokolado trupiniais galima gardinti ir svogūnus – molekulinės gastronomijos gerbėjai tvirtina, kad šie produktai taip pat tarpusavyje puikiai dera.

Morkos ir mangai

Po svogūnų ir juodojo šokolado derinio šis duetas neturėtų nustebinti net išrankiausius gurmanus. Abiejuose produktuose yra ne tik panašių stipriai kvepiančių junginių, bet ir beta karotino, suteikiančio produktams oranžinę spalvą. Tailandiečių virtuvėje mangų ir morkų derinys – įprastas.

Kalendros ir braškės

Šiuos produktus vienija tokie bendri kvapnūs junginiai kaip linalolis, heksanalis, spiritai. Be to, žinovai tvirtina, kad braškės – universalus produktas, kuriuo, esant poreikiui, galima net gi pakeisti pomidorus. Braškės puikiai dera ir kartu su pomidorais, bazilikais, kalendromis ir balzamiko actu – iš visų šių produktų ruošiamos vasariškai romantiškos salotos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>