Paslaptingasis tekilos giminaitis

‘13 10 09

meskalisŠį „meksikietį“ gaubia tiek įdomių gandų, netikėtų spėjimų ir gražių legendų, kad net šiek tiek apmaudu rašyti tiesą. Plačioji visuomenė apie šį gėrimą nedaug žino, todėl ir ne itin svetingai priima. Iš tikrųjų meskalį (“Mezcal“) galima vadinti vienu sudėtingiausių, efektingiausių ir labiausiai intriguojančių šiuolaikinių gėrimų. 

Žinovai teigia, kad atrasdami meskalio skonį, galite lengvai suabejoti egzistuojančia vertybių sistema, taikoma alkoholiniams gėrimams. Juk šioje srityje standartus diktuoja įvairios viskio ir brendžio rūšys, vertinamos už išraiškingumą, subtilumą ir neišsišokančią skonių kompoziciją.

meskalio buteliaiPriešingai nei minėti gėrimai, meskalis teikia pirmenybę skonių ir kvapų galiai, suteikusiai šiam meksikietiškam gėrimui galimybę pretenduoti į pasaulinį pripažinimą.

Ar meskalis tikrai turi šansų užkariauti visuotinį pripažinimą? Ar alkoholinių gėrimų pasaulyje įmanoma pakeisti nusistovėjusius standartus? Tokie klausimai kyla tikriems žinovams ir šio tekilos „vyresniojo brolio“ vertintojams.

Esminis tekilos ir meskalio skirtumas – tekila gaminama tik iš mėlynosios agavos, o meskaliui gaminti naudojamos 1-5 šio augalo rūšys. Dėl šios priežasties meskalio skonis ir kvapas yra intensyvesni ir stipresni.

agavos vaisiaiMeskalio kilmė siejama su Oaksakio miestu, esančiu Meksikos pietuose. Beje, legenda, bylojanti apie tai, kad kiekviename meskalio butelyje privalo būti kirminas – tik rinkodaros triukas, suteikiantis šiam gėrimui egzotiškumo ir paslaptingumo. Kitas tekilos ir meskalio skirtumas – tekila yra masinės gamybos kūrinys, o geras meskalis – šeimyninis verslas.

seimos ukiaiJeigu šie bendriniai palyginimai su tekila suteikia galimybę suvokti meskalio esmę, egzistuoja tik vienintelis būdas susipažinti su šiuo gruboku gėrimu, turinčiu vyrišką charakterį – tai jį paragauti. Grubumas šiuo atveju tikrai nėra alkoholinio gėrimo trūkumas. Juolab kad iš tikrųjų geros kokybės meskalio skonį ir kvapą neįmanoma kaip nors paveikti nei išlaikymu ąžuolo statinėse, nei išlaikymo amžiumi.

Meskalyje neaptiksite nei šokolado, nei vanilės ar medaus skonio. Vietoj to burnoje pajusite sūresnį skonį su „Tabasco“ priemaišomis. Meskalis, priešingai tekilai, nemaišomas nei su druska, nei su laimu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>