“Riesling” – karališkajame baltųjų vynų trejetuke

‘13 08 13

Rislingas („Riesling“), kaip ir Šardone („Chardonnay“) bei Sovinjon Blanas („Sauvignon Blanc“) priskiriami išskirtinių ir klasikinių baltųjų vynuogių rūšių trejetukui. Ir nors Rislingas nėra toks populiarus kaip Šardone, daugelis ekspertų ir mėgėjų būtent Rislingą linkę vadinti baltųjų vynų karaliumi. Kodėl?

Pirmiausia todėl, kad iš Rislingo rūšies vynuogių sukuriamas jaunas vynas, pasižymintis subtiliu ir intriguojančiu skoniu. Tokie vynai yra kvapnūs, primena apie pievų ir laukų gėles, medų, citrusinius vaisius ir mineralus. Maža to, Rislingo vynai puikiai perduoda teruarą – t. y vietovės, kur užaugintos vynuogės, ypatybes.

Iš Rislingo rūšies vynuogių sukurti vynai yra rūgštoki, įprastai jie skanaujami jauni – t. y. 1-2 metų išlaikymo.

Seniausias vynas, skanautas su malonumu, buvo sukurtas iš Rislingo. Savo „Vyno istorijoje“ Hjiu Džonsonas rašė, kad 1961 metais Londone buvo atidarytas 1540 m. derliaus Rislingo butelis iš Šteino vynuogyno Vokietijoje. Atidarymo metu vynui buvo suėję 421-eri metai, o jis vis dar buvo gyvas!

Aristokratiškas Rislingo vardas stipriai nukentėjo dėl jo netinkamos eksploatacijos. Mat daugelis paprastų, visiškai neišskirtinių vynuogių rūšių pavadinimuose yra vartojamas žodis „riesling“. Neigiamą įtaką padarė ir Rislingo gimtinės – Vokietijos vyno teisė. Dar 1971 m. buvo priimtas įstatymas, leidęs paprastiems, saldintiems vynams suteikti karališkųjų vertus pavadinimus. Netrukus vokiečiai užvertė pasaulinę rinką dideliais pigaus vyno kiekiais (pvz. „Liebfraumilch“). Tokiu būdu autoritetą prarado ne tik Vokietija, bet ir Rislingas. Ir tik dabar Rislingas patiria atgimimą ir išgyvena šlovingą pripažinimo laikotarpį.

Iš Rislingo vynuogių, auginamų prie Reino ir Mozelio, gaminami įvairūs rislingai – ir sausi, ir įvairaus saldumo. Iš jaunų vynuogių gaminamas pusiau sausas „Kabinet“, iš vėlyvųjų vynuogių – „Špetleze“. Saldūs ir sausi „Ausleze“ gaminami iš rinktinių vėlyvojo surinkimo uogų.  Supersaldžių vynų sąrašo viršūnėje – “Eis Wine”, gaminamas iš šaldytų uogų.  Be Vokietijos, puikūs rislingai gaminami Austrijoje ir Kanadoje.

Sausas rislingas puikiai tinka prie įvairių patiekalų, ypač – prie baltųjų žuvų. Rislingas gerai dera ir atlaiko kinietiškos ir tailandiečių virtuvės prieskonių gausybę. Jis taip pat puikiai tinka prie sūdytų patiekalų. Natūralūs pusiau saldūs ir saldūs rislingai tinka prie daugelio desertų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>