Tai, kuo didžiuojasi šveicarai

‘14 08 14

surioEkspertai teigia, kad fondiu – pagrindinis ir iš esmės vienintelis nacionalinis šveicarų patiekalas.

Ginčytis, kokia yra tikroji šio patiekalo atsiradimo kilmė, neverta – užsukę į „Friedricho barą“, jūs galite paragauti vasariško varianto su vaisiais. Tuo tarpu mes skubame pasidalinti keliais įdomiais fondiu atsiradimo faktais, kurie sudomins ir išrankiausius gurmanus.
Tai, kas nūdien žinoma visame pasaulyje kaip fondiu, 700 metų atgal atsirado šveicarų piemenų dėka: į ganyklas Alpėse jie imdavo su savimi duoną, sūrį ir vyną, kad sušiltų. Tarp rakandų piemenys visada turėdavo molinį puodą „caquelon“, kuriame ant ugnies šildė sudžiuvusio sūrio likučius ir vyną. Į šią gardžią ir sočią masę jie mirkė duonos gabalėlius.

Savoie FondueIlgainiui tipiškas valstiečių virtuvės patiekalas tapo populiarus ir turtingųjų namuose: iš pradžių fondiu pamėgo tarnai, o po to pakliuvo ir ant aristokratų stalų. Savaime suprantama, kad fondiu naudotos geriausios sūrių rūšys, brangiausias vynas ir šviežiausia duona.

Kaip anuomet vadinosi fondiu, informacija nėra išlikusi, juolab kad šveicarai, priešingai nei jų kaimynai prancūzai, nesureikšmino patiekalų pavadinimų. Tvirtinama, kad sąvoka „fondiu“ kilo nuo prancūzų žodžio „fondre“, kuris reiškia tirpimą.

Kita legenda byloja, kad fondiu atsirado XVIII a., Nevšatelio kantone, kai išmanios valstietės sugalvojo, ką daryti su įvairių sudžiuvusių sūrių likučiais ir juos sumetusios į vieną bendrą puodą, lydydavo.

Tradicinį šveicarišką fondiu, kaip taisyklė, sudaro dvi visame pasaulyje žinomos sūrių rūšys – ementalis ir griujeris, kurie lydomi sausame baltame vyne, kartais gardinant ją vyšnių degtine. Tai yra bazinis receptas, nes kiekvienas Šveicarijos kantonas turi savitą fondiu receptą. Pavyzdžiui, Ženevoje fondiu gaminamas iš griujerio, ementalio ir „Walliser Bergkase“, taip pat galima fondiu gardinti smulkintais grybais – briedžiukais. Vo kantone fondiu gaminamas iš šveicariško sūrio su česnakais.

Dideli nuopelnai, populiarinant fondiu visame pasaulyje, priskiriami prancūzui Žanui Anselmui Briją-Savarenui. Bėgdamas nuo prancūzų revoliucijos, Savarenas dvejus metus gyveno Jungtinėse Valstijose – dirbo prancūzų kalbos mokytoju, grojo smuiku Niujorko teatro orkestre. Tačiau jo didžiausia aistra buvo kulinarija ir meilė prancūzų virtuvei. Būtent jis supažindino amerikiečius su „Fondue au fromage“ – sūrių fondiu, tapusių vienu mėgstamiausių prancūzų patiekalų.

sokolado fondiuJau XX a. 6-7 dešimtmetyje atsirado daug įvairių fondiu versijų: Burgundijos prancūzai sugalvojo, kad galima kaitinti alyvuogių aliejų ir kepti jame mėsos gabalėlius. 1964 m. pasaulis sužinojo apie naują gastronominį stebuklą – šokolado fondiu, kai į lydytą šokoladą mirkomi vaisių gabalėliai, uogos ir biskvitai. Beje, būtent tokį fondiu kviečiame ragauti „Friedricho bare“ – H. Manto g. 5, Klaipėdoje.

sokolado fondiu 2Fondiu – ne šiaip patiekalas, tai bendravimo stilius. Ilgainiui susiformavo net atitinkamos fondiu skanavimo tradicijos. Pavyzdžiui, jeigu moters duonos gabalėlis netyčia įkrenta į puodelį, ji turi pabučiuoti visus prie stalo sėdinčius vyrus. Jeigu taip nutinka vyrui, valgytojus jis turi vaišinti vynu. Jeigu duonos gabalėlis nukrisdavo antrą kartą, vyras privalėdavo pakviesti visus sėdinčiuosius į fondiu vakarienę savo namuose.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>