„Tiramisu“: saldžioji europietiška klasika

‘14 06 11

tiramisuĮ lietuvių kalbą šio garsaus itališko deserto pavadinimą galima išversti įvairiai: „Pakelk mane į viršų“, „Įaudrink“, „Padrąsink“. Kas ir kada sugalvojo taip pavadinti „saldųjį italą“, tiksliai nežinoma. Spėjama, kad pavadinimas susijęs su tonizuojančia deserto sudėtine dalimi – kava. Bet kokiu atveju, tas nežinomas asmuo nesuklydo su pavadinimu – apie tai byloja kasdien milijonai porcijų visame pasaulyje ištuštėjančių desertinių lėkštučių.

Istoriniai šaltiniai pateikia kelis „Tiramisu“ atsiradimo variantus. Tvirtinama, kad pirmą kartą šį desertą XX a. viduryje sukūrė italas konditeris. Kiti teigia, kad jį sugalvojo paprasti Italijos gyventojai, į kavą mirkę sudžiuvusius sausainius. Populiariausia versija – pirmą kartą kavos ir grietinėlės skonio burnoje tirpstantis desertas XVII amžiuje buvo sukurtas garsiam saldumynų mėgėjui hercogui Kozimo III de Mediči.

Mediči dinastijos atstovai žinomi kaip aktyvūs Atgimimo epochos veikėjai, išsiskyrę iš kitų aukštuomenės narių savo itin geru skoniu. Anuomet pasaulis sužinojo ne tik apie „Tiramisu“, bet ir apie populiariuosius apelsinų ledus ir „Macarons“, kuriuos vėliau imta vadinti prancūziškais sausainiais.

tiramisu1Tradicinis „Tiramisu“ pagal visas itališkas taisykles ruošiamas tik iš vietinių produktų: maskarponės, iš kiaušinių baltymų, miltų ir cukraus pagamintų sausainių Savoiardi“, sicilietiško vyno „Marsala“ su įvairiais priedais, tarp jų – ir kava. Supaprastintas receptas – biskvitiniai paplotainiai arba vadinamieji sausainiai “Damų piršteliai”,  likeris „Amaretto“.

Dar vienas didelis šio deserto pranašumas – jį lengva pasigaminti namuose. Visus reikiamus ingridientus nesunku įsigyti parduotuvėje, užšaldyti desertą gali kiekvienas, specialių įgūdžių nereikia.

„Tiramisu“ receptas:

200-250 g „Savoiardi“ sausainių (vadinamieji „Damų piršteliai“
Kakavos papuošimui
Kremas: 500 g maskarponės, 0,5-1 stiklinės cukraus, 2-4 kiaušiniai
Sausainiams išmirkyti: 150-200 g stiprios juodos kavos, 2-3 valg. šaukštai likerio „Amaretto“.

Kremo paruošimas: iš cukraus pasigaminkite cukraus pudrą. Atskirkite kiaušinių trynius nuo baltymų. Jeigu naudosite daugiau nei 2 kiaušinius, kremui reikės 2 kiaušinių baltymų ir visų kiaušinių trynių. Suplakite baltymus, po truputėlį įpildami cukraus pudrą.

Atskirai išplakite trynius, įmaišykite likusią cukraus pudrą. Į išplaktus trynius sudėkite maskarponę ir išmaišykite. Tuomet į masę supilkite išplaktus baltymus. Atsargiai maišykite šaukštu, kad nedingtų oro burbuliukai. Pagal savo konsistenciją kremas turi būti panašus į kondensuotą pieną.

Išsivirkite stiprios kavos, atšaldykite iki kambario temperatūros, supilkite į gėrimą likerį. Į gautą skystį mirkykite 3 sekundėms sausainius ir dėkite juos į pageidaujamą formą. Kitas būdas – išdėliokite vieną sluoksnį sausainių ir tolygiai apipilkite juos paruoštu skysčiu.
Ant sausainių dėkite sluoksnį kremo, dėliokite antrą sausainių, sudrėkintų kavos ir likerio skysčiu, sluoksnį. Ant viršaus – vėl kremas. Taip kartojami veiksmai tris kartus.

Formos viršų uždenkite maistine plėvele ir 2 valandoms patalpinkite į šaldytuvą. Prieš pateikdami „Tiramisu“, nepamirškite per sietelį užberti kakavos miltelių. Skanaus! Jeigu norite paragauti firminio “Friedricho pasažo” itališko “Tiramisu”, kviečiame užsukti į “Friedricho piceriją” (Tiltų g. 26 A, Klaipėda).

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>