Gardžioji preliudija: prancūziška, ar itališka? ‘15 03 28

ap1Jie žadina apetitą ir padeda atsipalaiduoti. Jie gali būti geriami – su alkoholiu arba be jo, arba valgomi.

Klasikiniai aperityvai (prancūzų k. – „aperire“ reiškia „atidaryti“) – tai vermutas, vynas, putojantis vynas, kokteiliai, arba stiprūs gėrimai, tokie kaip konjakas ar degtinė, skiedžiami vandeniu.

„Prosecco“: jaunas vynas su amžiais skaičiuojama istorija ‘15 02 22

„O dabar noriu išgerti šio „Prosecco“, kvepiančio obuoliais“ – dar 1754 metais rašė Aurelijanas Akantis. Tačiau ir tai nebuvo pirmasis rašytinis šaltinis, kuriame minimas šis putojantis, gaivaus skonio vynas, nuo 2009-ųjų priskiriamas D.O.C kategorijos vynams su saugoma kilmės vieta.

Aukštoji gėrimų mada: likeriai – ne tik dižestyvui ‘13 04 04

 Vėluojantis pavasaris  su naktiniu pašalu, sniegu balandį, chronišku nuovargiu ir vitaminų trūkumu  skatina mėgautis žvalumo suteikiančiais, sielą šildančiais ir kūną gydančiais gėrimais.  Būtent toks trilypis efektas būdingas likeriams, pelnytai vadinamiems seniausiais pasaulyje alkoholiniais gėrimais.

Žolelių, vaisių ir įvairių prieskonių trauktinės minimos dar senovės kinų ir egiptiečių raštuose. Tokie gėrimai itin vertinti senovės Graikijoje ir Romoje. Viduramžiais  su traukinėmis eksperimentavo vienuoliai ir alchemikai, ieškantys ne tik nemirtingumo eliksyro, bet ir siekdami sukurti universalią priemonę nuo virškinimo sutrikimų, migrenos, nemigos.

XIX a. vadinamas auksiniu likerių amžiumi: juos skanavo visų visuomenės sluoksnių atstovai – bet kokiu laiku ir bet kokia proga.  Šiuolaikinė gastronominė kultūra gan griežtai reglamentuoja likerių vartojimą. Likeriu įprasta vadinti 15-50 procentų stiprumo alkoholinį gėrimą, sukurtą naudojant medų arba cukrų, taip pat – uogas, vaisius, žoleles, šakneles, prieskonius, kvapniąsias medžiagas, šokoladą, vanilę, kavos pupeles, grietinėlę ir kt.

Anksčiau likeriai buvo gaminami alaus arba vyno – natūralaus rūgimo alkoholinių gėrimų pagrindu.  Apie senuosius laikus nūdien primena tik įvairūs kvapnūs balzamai ir medaus trauktinės.  Nuo XI a. likerius vis dažniau imta gaminti sodresnius ekstraktus leidžiantį sukurti spiritо pagrindu. Pastaruoju metu likerių pagrindui naudojami įvairūs grūdų, nendrių, vaisių distiliatai.

Atsižvelgiant į gamybos metodus ir gėrimų sudėtį, likeriai skirstomi į karčiuosius (biterius), desertinius ir kreminius.  Biteriams priskiriamos pagal sudėtingus receptus su gausiu augalinės kilmės ingridientų  kiekiu vadinamos klasikinės trauktinės, tokios kaip „Jagermeister“,  „Becherovka“, „Benedectine“.  Tokiems likeriams būdingas specifinis  kartus, kartais net vaistus nuo kosulio primenantis skonis su būdingais imbierų, anyžių aromatais.

Desertiniai likeriai – „draugiškesni“ gomuriui ir skonio receptoriams, juose dominuoja ne žolelės, o uogos ir vaisiai. Šių likerių sudėtyje būna augalinių aliejų, įvairių prieskonių, riešutų.  Alkoholiniu jų pagrindu gali būti ne tik grūdinis spiritas, bet ir romas arba konjakas. Klasikiniai šios likerių kategorijos atstovai – „Amaretto“, „Cointreu“, „Sambuka“, „Malibu“, „Limoncello“  ir kt.

Kreminiai likeriai atsirado neseniai – vienas garsiausių šios kategorijos atstovų  „Baileys“ Airijoje sukurtas tik 1974 metais.  Iš esmės, tai originalus viskio, grietinėlės, vanilės ir cukraus derinys. Gėrimas tapo toks populiarus, kad netrukus atsirado dešimtys panašaus skonio likerių su karamele, kava, šokoladu ir t. t.

 

 Šiuolaikiniai likeriai nepretenduoja į gastronominį universalumą ir įprastai skanaujami dižestyvui (po valgio).  Gerai atšaldyti biteriai ir kai kurie stiprūs desertiniai likeriai gali būti skanaujami ir aperityvui.  Jie taip pat puikiai tinka sočiai vakarienei užbaigti, nes aktyvuoja virškinimą.  Šie likeriai, vartojami kartu su kava ar karšta arbata, gerai sušildo kūną ir padeda kovoti organizmui su prasidedančios slogos simptomais.

Kreminiai likeriai taip pat tinka dižestyvui, nes jie puikiai dera prie grietinėlės skonio, šokoladinių, karamelinių ir vaisinių desertų.  Jie ne tik geriami, bet ir valgomi specialiais šaukšteliais.

Likeriai taip pat itin plačiai naudojami įvairiems kokteiliams ruošti, desertams, saldainiams gaminti, kepiniams ir kitiems saldumynams.

Užsukite į “Friedricho pasažą”  -  Kavos ir likerių namuose jūsų laukia platus įvairių likerių  asortimentas!