5 produktai grožiui ir stiprybei ‘15 03 11

Tu – tai, ką valgai. Ir kaip teigia klasikai, jeigu apie tai negalvojate, vadinasi, plaukiojate seklumoje. Juk maistas daro tiesioginę įtaką ne tik mūsų savijautai, bet ir išvaizdai.

Austrės: gaivinantis jūros skonis ir laimės pojūtis ‘15 01 28

austres1…mėgavausi austrėmis, kvepiančiomis jūra, užsigerdavau atšaldytu baltu vynu, nuplaunančiu lengvą metalo prieskonį ir dar ilgai, užmerkęs akis, jaučiau burnoje sultingos masės ir jūros skonį… Kiekviena kriauklė kupina šaltų sulčių, kurios, užgeriant vynu, panaikina bet kokį išsekimą, nuovargį ir rutiną…

Renkamės jūrų gėrybes ‘13 11 16

juru gerybesJūrų gėrybės pasižymi puikiu skoniu ir yra itin naudingos žmogaus organizmui, tik dažnai  atsisakome jų skanauti tik todėl, kad nežino, kaip dera teisingai valgyti. 

Nepakartojamas skonis, slypintis kriauklėje ‘13 11 10

 austresŠviežios austrės, populiarios visame pasaulyje, valgytos be jokio apdorojimo dar akmens amžiuje. Per tūkstančius metų austres lydi daug įvairių legendų. Pavyzdžiui, pasakojama, kad už šviežias austres senovės Romoje mokėta tik auksu, o graikų meilės deivė Afroditė, iškilusi iš jūrų gelmių ant austrės kriauklės, pagimdė sūnų Erosą ir įvedė naują sąvoką „afrodiziakas“.