5 faktai apie ispanišką virtuvę ‘15 07 31

ispanu 6„Friedricho restorano“ virtuvės šefai, kurdami naujus patiekalus, dažnai naudojasi kulinarinio Ispanijos virtuvės paveldo lobynais.

Užsukę į restoraną kad ir šiandien, valgiaraštyje rasite daug patiekalų, kuriems gaminti naudojami Ispanijoje populiarūs produktai, pagardai ir prieskoniai.

Gurmanams: karališkos kojelės, kvepiančios jūra ‘15 03 01

krabai1Užsukę į „Friedricho restoraną“, būtinai turėtumėte paragauti mūsų virtuvės šefo siūlomo patiekalo – karališkųjų krabų kojyčių, užkeptų su pomidorais ir patiekiamų su česnakų padažu. Ir ne tik todėl, kad paragautumėte gurmaniško patiekalo, galbūt, pirmą kartą gyvenime.

Renkamės jūrų gėrybes ‘13 11 16

juru gerybesJūrų gėrybės pasižymi puikiu skoniu ir yra itin naudingos žmogaus organizmui, tik dažnai  atsisakome jų skanauti tik todėl, kad nežino, kaip dera teisingai valgyti. 

Nepakartojamas skonis, slypintis kriauklėje ‘13 11 10

 austresŠviežios austrės, populiarios visame pasaulyje, valgytos be jokio apdorojimo dar akmens amžiuje. Per tūkstančius metų austres lydi daug įvairių legendų. Pavyzdžiui, pasakojama, kad už šviežias austres senovės Romoje mokėta tik auksu, o graikų meilės deivė Afroditė, iškilusi iš jūrų gelmių ant austrės kriauklės, pagimdė sūnų Erosą ir įvedė naują sąvoką „afrodiziakas“.