Virėjų karalius, arba virėjas – karaliams ‘15 09 07

virej1Garsus prancūzų virėjas ir kulinarinių istorijų kūrėjas Mari Antuanas Karemas – vienas iš aukštosios virtuvės pradininkų, kurio patiekalus ragavo Anglijos, Rusijos karaliai, bankininkas Rotšildas ir kiti.

Būtent M. A Karemo dėka prancūzų virtuvė keliems šimtmečiams į priekį tapo gero skonio ir mados sinonimu Europoje.

Normandijos perlas iš nesaldinto sidro ‘15 05 14

kalvadosas0Iš natūralaus nesaldinto sidro distiliuotas obuolių brendis, kilęs iš žemutinės Normandijos Prancūzijoje, Kalvadoso provincijos pirmą kartą buvo sukurtas 1553 metais.

Apie tai savo dienoraštyje pirmasis užsiminė Žilis Piko de Gubervilis. Nūdien kalvadosas vertinamas ir gastronomijoje  naudojamas kokteiliams, desertams ir padažams gaminti.

Tai, kuo didžiuojasi šveicarai ‘14 08 14

surioEkspertai teigia, kad fondiu – pagrindinis ir iš esmės vienintelis nacionalinis šveicarų patiekalas.

Ginčytis, kokia yra tikroji šio patiekalo atsiradimo kilmė, neverta – užsukę į „Friedricho barą“, jūs galite paragauti vasariško varianto su vaisiais. Tuo tarpu mes skubame pasidalinti keliais įdomiais fondiu atsiradimo faktais, kurie sudomins ir išrankiausius gurmanus.

Maisto kultas – nuo „karaliaus-saulės“ laikų ‘14 05 21

franceEifelio bokštu tarytum pritvirtinta prie Žemės paviršiaus Prancūzija daugelį amžių nesidalina gurmanų Mekos titulu su kitais.

20 įdomiausių faktų iš prancūziškos gastronomijos istorijos ‘13 06 26

 1. Sąvoka „gastronomija“ skaičiuoja vos kelių šimtų metų istoriją.  1801 m. ją sugalvojo prancūzų poetas Beršu, mėgęs aprašyti  aukštosios virtuvės subtilumus.