Užkandžiai su istorija ‘14 10 30

cips1Užkandžiai – tai patiekalai, kurie specialiai patiekiami prie įvairių alkoholinių gėrimų arba prieš pietus ar vakarienę. Žmonija per savo gyvavimo istoriją sukūrė daug įvairių užkandžių: šaltųjų ir karštųjų, iš daržovių ir mėsos, aštrių ir nelabai.

Kaip sukurti idealią sūrių lėkštę ‘13 09 10

Esame įpratę matyti sūrį įvairių užkandžių sudėtyje, tačiau ne visi žino, kaip reikia teisingai įgyvendinti kasdienę, iš Prancūzijos atėjusią tradiciją desertui patiekti sūrių lėkštę (sūrių plato). Sūriai yra itin mėgstami ne tik prancūzų, bet ir italų, ispanų, anglų. Būtent prancūzai gali didžiuotis turėdami galimybę sudaryti klasikinę sūrių lėkštę iš savo šalyje pagamintų sūrių.

Gastronominė provokacija iš Italijos ‘13 09 02

Paprastas, bet kaskart vis kitoks tradicinis itališkas užkandis brusketa („la bruschetta”) skaičiuoja savo istoriją nuo XV amžiaus. Anksčiau tai buvo gardėsis, kuriuo mėgavosi tik Italijos kaimuose gyvenantys nepasiturintys žmonės. Nūdien šis lengvas užkandis ruošiamas tik su aukščiausios rūšis alyvuogių aliejumi ir vertinamas kaip gurmaniškas užkandis, žadinantis apetitą.